5 potravin, kterým se správný vegan musí vyhnout

Každý ví, že vegani nejí maso, mléko a vejce. Je to ale ještě o trochu složitější…

1) Med

Vegani odmítají používat včely jako lidské otroky. Včelaři podle nich nebohý hmyz drží v zajetí a porušují jeho právo na svobodný život. Při krádeži medu také některé včely zemřou.

Jako alternativu vegani používají med pampeliškový. Stačí natrhat několik set žlutých pampelišek, párkrát je povařit ve vodě spolu s cukrem a scedit. Žluté a sladké, proto med.

2) Cokoli kvašeného (salám, kefír, kvasnice, ocet, tempeh…)

Tak jako vegani odmítají zneužívat včelí otroky, nevyužívají ani bakteriálních otroků. Právě pilná práce bakterií je nutná při procesu fermentace. Zneužité bakterie po práci často dožívají v nedůstojných podmínkách, umírají při pasterizaci nebo jsou při nejhorším snědeny za živa.

Chtěli byste být snědeni za živa? Tak řekněte ne fermentaci!

Sója, která neprošla procesem fermentace, je sice jedovatá. Jenže… Fermentace je vražda! Jedna věc je sníst mrtvé zvíře, druhé sníst ho zaživa.

Bakterie jsou rovněž zneužívány na výrobu umělého vitamínu B12. Samozřejmě není vegan, ruce pryč.

3) Houby

Houby nepatří do rostlinné ani živočišné říše. Vyvinuly se zřejmě z bičíkatých vodních organismů. Vědci jim vytvořili vlastní kategorii, shodují se ale, že se houby blíží spíše živočichům, než rostlinám.

Houba není zelenina. Chcete být plant-based? Nejezte ji!

4) Brambory

Brambory nejsou vegan, obsahují totiž stopové množství žížal. To samé platí o mrkvi, dříve hlavní ingredienci ve veganském hot dogu. Stále naštěstí zbývá sójový řízek, ovesné mléko a hovězí fazole.

5) Mateřské mléko

Lidské mléko patří mezi živočišné produkty. V procesu je matka zneužívána dítětem, tak jako zlý farmář zneužívá krávu při dojení. Že je tento děj zčásti dobrovolný? V některých zemích bohatí lidé vykořisťují cizí matky tím, že odkupují nebo rovnou získávají násilím jejich mateřské mléko pro své děti. Veganství chce fenomén kojných zastavit.

Podle některých veganů by navíc dítě kvůli kojení mohlo navyknout a lačnit pak i po jiných mlécích, např. kravském nebo kozím.

Falešní vegani někdy namítají, že kojení je přeci přirozené. Jíst maso je taky přirozené, a ani nejuvolnější vegetarián to nedělá! Postavte se své přirozenosti, buďte taky vegan.

P.S. Nic se nemá přehánět. I vegan si může dát maso, když má cheat day.

Zaujal vás článek?

Přihlaste se k odběru MUTANTSKÉHO NEWSLETTERU. Jednou za čas vám na mail přijdou novinky. K tomu okamžitě dostanete dárek.

Jeden komentář

  • Rohal František

    😂😅😂🤣😂 hrozná snůška blbostí, ale s chutí sem se tomu zasmál😂😂😂 prý dítě kojením zneužívá matku😆 tak to je blábol😆😆😆

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *