Rozumí v Česku někdo cvičení?

V Česku natáčí videa o posilování spousta známých youtuberů. Ze začátku se těžko rozpoznává… Rady kterých brát vážně, a od kterých se držet dál?

Ivo Fajkus

Ivo se proslavil na scéně české kulturistiky, když nastoupil na soutěž nevyrýsovaný, neoholený, a začal křičet. Spousta lidí ho okamžitě odsoudila. Já s ním odcvičil dva tréninky. A pochopil, že je třeba se mu za celý národ omluvit.

Ivovo nejslavnější video… Po tom, co vyšlo, rozšířilo se o Ivovi spoustu mýtů. Tak například, že prý mu zakázali vstup do všech posiloven ve Frýdku-Místku. Zamyslete se trochu…

Problém? Tyhle videa nedává na internet Ivo sám. Jsou několik let staré. Někdo je kdysi stáhl z facebooku, a teď se za Iva vydává.

Ivo Fajkus je dobrý člověk se špatnou pověstí. Hodný, romantický, introvertní vysokoškolák, jehož povahu nikdo nevidí přes všechny ty svaly.

Milovali jste někdy něco tak, až jste se z toho málem zbláznili? Ivovým prokletím je, jak moc zbožňuje svůj sport. Cvičí 8 let, každý den v týdnu, a jeho tréningy se někdy protáhnou i přes tři hodiny.

Zažil jsem, že odtrénoval dlouhý trénink zad, včetně mrtvých tahů, a odebral se na pás. Když si všiml, že jsem přišel já a dřepuju, rozhodl se zfleku dát si se mnou ještě nohy. Na hacken dřep naložil tolik kotoučů, že padaly. Požádal mě tedy, abych na stroji další kotouče držel ručně.

Obětuje posilování všechno, v životě se nenapil piva. Ivo přitom netouží po pozornosti. Nejradši by byl úplně zapomenutý a v klidu cvičil sám pro sebe. Bohužel, někdo pořád vytahuje jeho stará videa…

Svět by byl lepším místem, kdyby po něm chodilo více Ivů Fajkusů – lidí, kteří jsou stoprocentní ve své věci. Kdyby měla fyzika svého Iva Fajkuse, možná už máme každý místo auta svou vesmírnou loď.

+ miluje kulturistiku
+ obrovská síla a nasazení
– v minulosti udělal pár chyb, které ho proslavily
– až příliš hodný a bezelstný člověk

One day it will pay off

Tomáš Lukáš

Přeji mu to nejlepší a nechci aby byl smutný, bohužel je nutné upozornit, že Tomáš Lukáš Marek Franta August… o cvičení nic moc neví. Tak třeba toto video.

Nejdřív nás upozorní, že má docela velké objemy. Pokračuje: „Proč vlastně nedělám těžký váhy a proč se vlastně nedřu a nejezdím takový ty hárdy a ani to moc neuznávám, proč? Protože mě se vlastně velikánský svaly a takový ty zavalený prostě postavy jenom svalů úplně nelíbí. Mě se prostě líbí postava která je taková fitness, taková trošku atletická, člověk kterej když se rozběhne tak prostě uběhne třeba i pár kilometrů a má vlastně nějakou fyzičku, nějakou kondici a zvládá to. Je to prostě sportovec, je to prostě člověk kterej je pružnej, kterej je funkční, kterej nemá zkrácený všechny ty svaly a nechodí prostě jako hromada svalů.“

Projev tedy očividně nijak nenavazuje. Tomáš má „velký objemy“, ale velký objemy se mu nelíbí. A tak necvičí s těžkýma váhama, aby byl funkční. What??? Připomíná mi to texty kapely Kryštof.

Atlet by měl být asi především silný, právě tam leží základ jeho „funkčnosti“. To vyžaduje čas od času zvednout něco těžkého. Podle Tomáše Lukáše je to ale naopak! Atletičtější budete z malých vah!

Desetibojaři to tedy dělají špatně… měli by sednou na zadek a pumpovat. Sprinterský tým poděkuje Tomášovi Lukášovi, vyřadí silová přemístění a začne hromadně předkopávat.

Dále nesmyslně předpokládá, že těžké váhy budou více zkracovat svaly, a dokonce mu zhorší kondici! Mimo to samozřejmě existují i tréningy zacílené na relativní sílu, kde hodně zesílíte, aniž byste něco přibrali. Shrnuto: Tomáš Lukáš je výsměch. Jakékoli jeho video můžu v minutě rozsekat, a nemusím u toho zrovna listovat Supertrainingem od dr. Siffa.

– nerozumí cvičení
– myslí si, že je estetickým ideálem tohoto světa
+ lepší, než kdyby své třináctileté fanoušky znásilňoval

Beton svaly

+ asi jediní bezchybní youtubers
+ jen čistá moudrost
– přebírají mi holky

Zaujal vás článek?

Přihlaste se k odběru MUTANTSKÉHO NEWSLETTERU. Jednou za čas vám na mail přijdou novinky. K tomu okamžitě dostanete dárek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *